späť na zoznam
Výstava Na kusy

27. 5. 2023

SOB

Výstava Na kusy

Miesto:Schaubmarov mlyn, Cajlanská 255, Pezinok

Čas:15:00

Pozývame vás na otvorenie sezóny výstavou Na kusy, v kurátorskej koncepcii Vladimíry Büngerovej s podtitulom Fragment a torzo vo výtvarnom umení, tiež na oslavu s ním spojenú a koncerty Čavalenky, Vojtik, IAmNøt a Kashe Potrohosh. Čaká vás aj ďalší sprievodný program, skvelá atmosféra a krásna výstava. Tešíme sa na vás 27. mája od 15:00.

Čím je pre dejiny a súčasnosť fragment? Ako a čo v ňom čítame? Fragment, časť, zlomok či torzo zobrazuje telo a vec zranenú, deformovanú, neúplnú, nedokonalú, ale i „krásu v zohyzdení“, obraz smrti, tragédie, revolúcie, erotiky, mementa a absencie. Zároveň má schopnosť pôsobiť na našu fantáziu, s pomocou ktorej si môžeme dotvoriť chýbajúcu časť, hľadať zmysel vtedy, keď je celok neznámy. Sochárska výstava prevažne trojdimenzionálnych diel skúma torzovitosť a fragmentárnosť vo výtvarnom umení naprieč viacerými storočiami. 

Vystavujúci autori a autorky: Tibor Bartfay, Štefan Belohradský, Ján Fadrusz, Alina Ferdinandy, Juraj Gavula, Matej Gavula, Milota Havránková, Vladimír Havrilla, Tibor Honty, Rudolf Hornák, Julie Horová, Jozef Jankovič, Bohumil Kafka, Szabolcs KissPál, Martin Kochan, Ján Koniarek, Jozef Kostka, Eduard Kudláč, Karol Lacko, Otis Laubert, Erna Masarovičová, Michal Moravčík, Milan Paštéka, Martin Piaček, Štefan Prokop, Ladislav Snopek, Milan Tittel, Dana Tomečková, Pavol Tóth, Alexander Trizuljak, Miro Trubač, Rudolf Uher a neznámi sochári alebo sochárky 18. až 20. storočia

Podrobný program otvorenia nájdete v TU

Schaubmarov mlyn, Cajlanská 255, Pezinok
št – pi: 9.00 – 16.00 / so – ne: 10.00 – 18.00