späť na zoznam
Svetlo pre Kráľovú

3. 12. 2023

NED

Svetlo pre Kráľovú

Miesto:Priestranstvo medzi kostolmi a KD Modra-Kráľová

Čas:15:00

Už po desiaty krát sa môžu obyvatelia Modry a jej častí stretnúť každú adventnú nedeľu pri zapaľovaní sviečky na adventnom venci a vychutnať si čas blížiacich sa vianočných sviatkov v spoločnosti rodiny, blízkych, priateľov a susedov. Keďže ide o desiate výročie, pretože občianska iniciatíva Svetlo pre Kráľovú podujatie organizuje od roku 2014, bude mať udalosť o niečo slávnostnejší nádych.

Spomienková a oslavná bude najmä prvá adventná nedeľa 3. decembra 2023. Stretnutie občanov a zapálenie adventnej sviečky sa odohrá o 15.00 hod. v priestore medzi kostolmi.

Následne sa účastníci a hostia presunú do Kultúrneho domu na Kráľovej, kde v spomínaní napomôže výstava „10 rokov Svetla pre Kráľovú“, ktorej vernisáž je naplánovaná na 16.00 hod. 

Aké by to boli oslavy bez darčeka? S darčekom príde Modranské kráľovské divadlo a to v podobe hry na motívy poviedok Pavla Fleischhackera : Posledný demižón Johana Schwarza. Hrajú Oľga Falátová a Jozef Šimeček, scéna a kostýmy Anna Šimečková, úprava a réžia Jozef Šimeček. Predstavenie sa začne o 16:30 v KD Modra-Kráľová.

Vstup voľný, chutný pagáč, pohár vína a občerstvenie samozrejmosťou. Všetci sú srdečne vítaní!