späť na zoznam
Svätokatarínska ochutnávku mladých vín ročníka 2019

22. 11. 2019

PIA

Svätokatarínska ochutnávku mladých vín ročníka 2019

Miesto:Kultúrny dom Modra

Čas:16:30

S tradíciou degustácie mladých vín prišiel náš spolok ako prvý na Slovensku, čím založil tradíciu degustácií mladých vín pred ich oficiálnym uvedením na trh, kde si v priateľskej atmosfére svoje mladé vínka vzájomne pochvália a ohodnotia profesionálni aj amatérski vinári z Modry a širokého okolia. Prečo Svätokatarínske mladé vínka? Najmä z dôvodu, že koncom novembra si už vieme predegustovať prvé slovenské mladé biele a ružové vínka, ktoré sú už stiahnuté z kvasníc a odkalené a to tak, že si vyznávači tohto lahodného moku budú môcť vychutnať ich podmanivú arómu a svieže kyselinky typické pre malokarpatské odrody, ktoré boli zberané v mesiacoch september a október. Ako je kategorizované mladé vínko v zmysle zákona č. 313/2009 Z. z. o vinohradníctve a vinárstve? Označovať víno slovami "mladé víno" možno víno s chráneným označením pôvodu, ak je víno naplnené do spotrebiteľského balenia najneskôr do konca kalendárneho roku, v ktorom sa vykonal zber hrozna použitého na výrobu tohto vína. Také víno možno začať uvádzať na trh najskôr v prvý novembrový pondelok roku zberu hrozna.

Už tradičné podujatie sa uskutoční v piatok, 22. novembra 2019 o 16.30 hod v Kultúrnom centre Modra na Sokolskej ul č. 8 v Modre s nasledovným programom:

- Uvítanie hostí a prítomných - Vincent Jakubec, predseda spolku Vincúr
- Zhodnotenie vinohradníckeho roku 2019 - Ing. Vladimír Sodoma
- Požehnanie mladých vín - evanjelický a katolícky kňaz Mgr. Ján Oslík a Jozef Mišík
- Priateľská susedská degustácia prinesených vzoriek vín

Organizačné pokyny:- Vstupné 10, - EUR alebo 2 vzorky mladého vína ročníka 2019 (1 vzorka á 3 fľaše), záloha za pohár 2,- EUR.

Všetky Katky, Katarínky, Katušky majú samozrejme vstup zdarma.
Verím, že Vás naše pozvanie osloví a prídete posedieť aj so známymi na dobré modranské vínka!

organizátor: VINCÚR – Modranský spolok vinohradníkov, vinárov, znalcov a milovníkov vína