späť na zoznam
Pán  Strom

1. 6. 2021

UTO

Pán Strom

Miesto:Kultúrny dom Modra

Čas:18:00

Kultúrne Centrum Modra vás srdečne pozýva na divadelné predstavenie z dielne Radošinského naivného divadla pod názvom

                  Pán Strom

„Príbeh o živej drevine“ – taký podtitul dal Stanislav Štepka nevšednému javiskovému dramatickému rozprávaniu o človeku a prírode v poetickej komédii Pán Strom. Totiž na scéne divákom farbisto porozpráva svoj životný a mimoriadne pútavý príbeh – inak na prvý pohľad mlčanlivý storočný strom – buk. Pútavo pohovorí o všetkom všednom aj nevšednom, veselom i smutnom, poetickom i tragickom, ale hlavne ľudskom, čo sa za tých predchádzajúcich sto rokov dialo na ňom, pod ním a s ním.
Zároveň s príťažlivým životným príbehom stromu a lesa nepriamo sledujeme aj storočné pestré udalosti ľudí a spoločnosti a prichádzame či nepriamo dospejeme k poznaniu, že stromy, príroda, flóra a fauna tvoria humanitnú jednotu a žijú s ľuďmi v neoddeliteľnom spoločenstve, v ktorom sa musíme naučiť spolu žiť a navzájom sa rešpektovať.
Nevšedná, poetická hra Stanislava Štepku ponúka veľa nečakaných a prekvapujúcich humorných situácií a nepriamo aj smeruje k morálnemu apelu.

Autor hry a textov piesní: Stanislav Štepka, réžia: Ondrej Spišák, hudba: Juraj Haško, kostýmy: Katarína Hollá, scéna: František Lipták, dramaturgička: Darina Abrahámová, choreografia: Ladislav Cmorej, producent: Ladislav Hubáček.
Účinkujúci:  S. Štepka, M. Nedomová, V. Valúchová 
Alternácia:  P. Gavláková, B. Kováčiková / M. Slobodová, M. Caban / J. Adamčík, S. Spišák / P. Ondrejička, V. Svítek a L. Hubáček.

miesto: Kultúrny dom Modra
organizátor: KC Modra
vstupné: 23/25 Eur
Predaj (rezervácia) lístkov v kancelárii KC Modra, Sokolská 8, Modra prípadne na
telefónnom čísle: 033/647 21 12, e-mail: kontakt@kcmodra.sk .

Divadelné predstavenie sa uskutoční v súlade s aktuálnou vyhláškou ÚVZ SR, ktorou sa nariaďujú opatrenia pri ohrození verejného zdravia.
Aktuálne informácie na: https://bit.ly/3xSNxDt