späť na zoznam
LETNÁ ČITÁREŇ

22. 7. 2022

PIA

LETNÁ ČITÁREŇ

Miesto:Kultúrny dom - letná čitáreň

Letná čitáreň

Program na august:
4. 8., 9.30 h - Lakiho potulka
tvorivý workshop pre celú rodinu spojený s potulkou po meste / pod vedením Veroniky Hajdučikovej
4. 8., 17.00 h - Lakiho mestečko
divadlo pre všetky deti, účinkuje: Divadlo ZkuFraVon - Andrej Šoltés, Michal Rosík
18. 8., 17.00 h -  Max a Lea
inscenácia pre deti na námet knihy Max a Lea, od spisovateľa Jána Uličianskeho / divadlo Šibe
25. 8., 10.00 h -  Za oponou alebo ako vzniká bábková inscenácia?
workshop – hurá do vytvárania nových príbehov, divadelných zážitkov / lektori Lucia Janovová, Róbert Máťuš. MAXIMÁLNA KAPACITA JE 25 DETÍ, je potrebné sa vopred registrovať na adrese kniznica@kcmodra.sk.

Program na júl:
7.7., 17.00 h – Recept na leva – bábková inscenácia pre deti predškolského a mladšieho školského veku/ účinkuje Divadlo Fí -  Lucia Janovová, Róbert Máťuš
Zdanlivo náhodné stretnutie Viktora a Hanky vyústi do veľkého dobrodružstva. Hanka sa mení na leva a jediný kto jej dokáže pomôcť je Viktor. Dokáže to? Čo všetko dvojicu pri tom postretne ...?
14. 7., 17.00 h – Priateľ na tri – bábkové predstavenie na motívy knižky Kláry Jarunkovej /účinkuje Sidi Féderová
Mať svoj domov, niekam a niekomu patriť, mať svojho človeka. Aj takto uvažuje hlavný hrdina knižky Kláry Jarunkovej O psovi, ktorý mal chlapca. V bábkovom predstavení sa dozvieme viac o jeho starostiach, túžbach a aj to čo znamená mať v hlave hodinky. Predstavenie pripravila nezisková organizácia OSMIJANKO pri príležitosti 100. výročia narodenia autorky.
21. 7., 10.00 – Plstenie v záhrade – workshop pre veľkých i malých
Lektorka Zuzana Golierová je amatérska textilná výtvarníčka, ktorá sa venuje technike plstenia vlny od roku 2007. Absolvovala viacero kurzov a workshopov a vystavuje svoje práce v galérii Dizajn štúdio ÚĽUV v Bratislave. Počas workshopu si budeme vyrábať plstené brošničky s rôznou obtiažnosťou, čiže pozývame aj veľkých aj malých.
28. 7., 10.00 – 18.00 – Letný knižný antikvariát – predaj antikvariátnych kníh za výborné ceny. Mestská knižnica v Modre počas roka vyraďuje svoje knihy z fondu knižnice a dostáva aj mnoho knižných darov. Preto by sme radi posunuli knižky ďalej k novým majiteľom. Ak máte radi antikvariátne knihy, ktoré môžete získať za výbornú cenu, príďte si vybrať do letnej čitárne. K dispozícii bude beletria pre deti a dospelých aj odborná literatúra.

Program na jún:
23.6., 18.00 h - Deti z fary
Prvým stretnutím v našej letnej čitárni  bude beseda s autorkou knihy DETI Z FARY, Soňou Bulbeck Lužinovou spojená s autogramiádou. Kniha je o osudoch detí narodených na slovenských evanjelických farách v období bývalého Československa.
Moderuje Eva Oslíková.
30.6., 18.00 h - Líštičky majú rady teplo
V júni budeme pokračovať besedou a autogramiádou knihy Líštičky majú radi teplo, autorky Veroniky Šikulovej. Ak si vezmete Veronikinu knihu do rúk, tak sa hneď na obálke dozviete, že je čosi ako opera, v ktorej sa všetky dejstvá odohrávajú na javisku súčasne.

Na všetky podujatia vstup voľný.
organizátor:   Mestská knižnica v Modre
Podujatia v letnej čitárni z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Archív podujatia