späť na zoznam
Letná čitáreň

1. 7. 2021

ŠTV

Letná čitáreň

Miesto:Kultúrny dom - letná čitáreň

Letná čitáreň a jej programy sa stali za posledných pár rokov súčasťou Kultúrneho leta v Modre. Svojou programovou skladbou sú predovšetkým zamerané na rodiny s deťmi. Na tento koncept sme opäť nadviazali aj v roku 2021. Od 1. júla obnovujeme prázdninový režim čitárne. V prevádzke bude každý štvrtok od 10:00 do 18:00. Poskytne vám príjemný priestor na relax, čítanie, trávenie voľného času s deťmi. K dispozícii budú zaujímavé knihy pre všetky vekové kategórie, časopisy vrátane detských, hry, pieskovisko, hojdacia sieť a dobrá káva od modranskej pražiarne Ebenica Coffee.

1. júl o 17:00 divadlo ODIVO/ Divočiny - predstavenie pre rodiny s deťmi. Rozprávka so živou hudbou o obyčajnom Maxovi s neobyčajnou fantáziou. A o jeho mačke. A o divočinách. A o množstve iných vecí, ktoré sa zmestia do jedného červeného vozíka.

8. júl o 17:00 divadlo ZkuFraVon/ Stvorenie sveta – predstavenie pre deti aj dospelýcc. Prerozpráva vám jeden z najzaujímavejších a najstarších príbehov ľudstva o tom ako Boh stvoril za šesť dní: svetlo, zem, vodu, rastliny, zvieratá a napokon človeka.

15. júl o 18:00 literárny kvíz s Dadom Nagyom, kde budeme súťažiť a hrať o pekné knižné výhry. S Dadom to nebude len súťaženie ale tiež zábava. Srdečne pozývame všetkých, ktorí si chcú zmerať sily v znalosti literatúry a niečo pekné na čítanie aj vyhrať. Môžete si vytvoriť družstvo alebo si prísť individuálne zasúťažiť. Na kvíz je možné sa prihlásiť vopred na mailovej adrese kniznica@kcmodra.sk.

22. júl od 10:00 do 18:00 – Letný predajný antikvariát mestskej knižnice/ ponuka zaujímavých kníh, ktoré si môžete zakúpiť za symbolické ceny.

29. júla o 10:00  Rozprávkový brloh I/ inscenované čítanie s Veronikou Hajdučíkovou, v ktorom prejdeme tajnými dverami Záhrady Jířiho Trnku, aj tými netajnými dverami záhrady letnej čitárne. Čo sa v tajnej Záhrade odohráva si prečítame s Veronikou. Svoju vlastnú tajnú záhradu si vytvoríme spolu s výtvarníčkou Zuzkou Dobrovičovou.

5. augusta o 10:00 Rozprávkový brloh II s Veronikou Hajdučíkovou. V Rozprávkovom brlohu necháme k sebe priletieť vtáčence a ich príbehy z knihy spisovateľa Vincenta Šikulu ĎURO POZDRAV ĎURA. Po čítaní si vyrobíme tieňové bábky a vyskúšame mágiu tieňového divadla. Workshop výroby bábok vedie výtvarníčka Zuzka Dobrovičová.

12. augusta o 18:00 Príbehy modranských lesov – diskusia s autorkou rovnomennej knihy Agátou Petrakovičovou Šikulovou o malebných modranských lesoch, ktoré boli vždy neoddeliteľnou súčasťou mesta ako zdroj financií, neskôr vyhľadávaným výletným miestom a známym letoviskom.

19. augusta o 17:00 Mačka pána spisovateľa – inscenované čítanie z knihy Jána Uličianskeho Leonardo, kocúr z ulice o dospievaní a spolunažívaní, ktoré vám pripravil herec Martin Kollár.

26.8. o 10:00 Maľujeme na textil - kreatívny workshop s výtvarníčkou Tatianou Šulíkovou.

V prípade nepriaznivého počasia sa program presúva do interiéru kultúrneho domu. Zmena programu vyhradená.
Podujatia v letnej čitárni finančne podporil Fond na podporu umenia https://www.fpu.sk/sk/

Archív podujatia