späť na zoznam
KULTÚRNE LETO v radnici

1. 7. 2020

STR

KULTÚRNE LETO v radnici

Miesto:nádvorie historickej radnice

Kultúrne leto

Pripravili sme pre vás prehľad kultúrnych podujatí, ktorými si môžete spríjemniť letné mesiace v našom meste. Niektoré sú z dielne Kultúrneho centra, iné pripravili miestne združenia a spolky. Centrom diania bude tento rok nádvorie historickej radnice (Štúrova ul. 54) V rámci programu „Domáci zber“ Vám postupne predstavíme to najlepšie z domácej hudobnej scény.  
Veríme, že si Kultúrne leto – Leto v radnici 2020 zamilujete.

august 2020

7. 8., 20.00 h: Prospektori, koncert
Kapela čerpá z tradičnej americkej Old-Time Country Music. Ich vystúpenia sú radostnou oslavou hudby starých dobrých časov, ktorá stále disponuje neuveriteľnou silou potešiť divákov. Jedna z najstarších slovenských kapiel zo Skalice na Záhorí od roku 2018 opäť koncertuje v klasikom zložení - spev, gitara, banjo, husle a kontrabas.

miesto: nádvorie historickej radnice, Štúrova 54, Modra
organizátor: KC Modra 

9. 8.,  21.00 h: KUMŠT, divadlo
Divadelná hra preložená do 35 jazykov a ocenená niekoľkými svetovými cenami patrí bezpochyby medzi najúspešnejšie komédie súčasnej francúzskej dramatičky Yasminy Reza. Škodoradosť najväčšia radosť? Kamaráti navždy alebo ako blízko je od priateľstva k nenávisti? Komédia plná humorných situácií ale aj dramatických zvratov dýcha atraktívnosťou aj vďaka skvelému hereckému obsadeniu Csongor Kassai, Martin Mňahončák a Gregor Hološka. Príďte si pozrieť toto pôsobivé predstavenie pod holým nebom.
miesto: nádvorie historickej radnice, Štúrova 54, Modra
organizátor: KC Modra
vstupné: 8€ (predpredaj KC Modra) 10€ na mieste

11. 8., 20.00 h: Domáci zber vol.6 / Spomienka na Jula
Tak to mal rád ...modranský hudobník a milovník hudby Július Kasa. 
Letný večer v spoločnosti priateľov a muziky.
Hrajú: Karpatské Horké a Turegina
miesto konania: nádvorie historickej radnice, Štúrova 54, Modra
organizátor: KC Modra

14.-16.8. Hudba Modre, festival komornej a jazzovej hudby
Na 15. ročníku medzinárodného festivalu vystúpia okrem renomovaných domácich interpretov aj vynikajúci hostia zo zahraničia.
miesto konania: Nemecký evanjelický kostol / nádvorie historickej radnice 

18.8., 21.00 h: Domáci zber  vol.7 / Kým zaznie poľnica, divadlo
Nikto presne nevieme, kedy nám tzv. ,, odbije" a čo bude potom. Čo sa však stane, keď zvedavosť napokon zvíťazí nad zdravým úsudkom a jeden zaumienený starosta sa v snahe zmerať svoju popularitu z inscenuje vlastnú smrť? Odpoveď dá nová, čierna komédia z dielne divadla OZ MoKraĎ, na ktorej je dovolené aj plakať....ale len od smiechu!
miesto: nádvorie historickej radnice, Štúrova 54, Modra
organizátor: KC Modra

22. 8., 14.00 h: Pivný festival
Srdečne Vás pozývame na tretí ročník pivného festivalu v Modre. Pochutnať si môžete na 16-tich druhov piva pri dobrom jedle a kvalitnej hudbe. V programe vystúpia kapely Music Art a BANGUERRA.
miesto: nádvorie historickej radnice, Štúrova 54, Modra
organizátor: Lovino, s.r.o., KC Modra

23. 8., 20.00 h: HRANA, koncert
Zažite neopakovateľný večer s koncertom Hrana. Nádvorie historickej radnice v Modre ožije hudbou Mareka Brezovského v podaní výnimočných hudobníkov.Oskar Rózsa - klávesy, spev, Martin Valihora – bicie, Vladislav Slnko Šarišský – klavír, Marek Minárik – basgitara, Adam Mičinec – gitara, Oskar Török - trúbka
miesto: nádvorie historickej radnice, Štúrova 54, Modra
organizátor: Spectaculum, KC Modra
vstupné: 25€ (predpredaj: www.ticketlive.sk)  

29.8. 20.00 h: Vec & Škrupo + afterpárty/ koncert !!! ZMENA - začíname o 21:00 hod!!!
V Modre sa predstaví aj funkčný veterán slovenského hip hopu, raper Branči Kováč aka Vec s parťákom Škrupom. V ich repertoári zaznejú klasické hity, nové piesne, a uvidíme čím nás ešte v Modre prekvapia. Po ich koncerte bude nasledovať afterparty ktorou uzatvoríme Kultúrne leto v našom meste.

miesto: nádvorie historickej radnice, Štúrova 54, Modra
organizátor: KC Modra
vstupné: 5€ (pred koncertom)

Zmena programu vyhradená! Všetky aktuálne informácie na www.kcmodra.sk, alebo na FB.
V súvislosti s opatreniami kvôli šíreniu pandémie koronavírusu je kapacita podujatí Kultúrneho leta – Leta v radnici 2020 obmedzená. Prosíme dodržujte všetky platné hygienické nariadenia a usmernenia organizátorov www.korona.gov.sk

Ďakujeme, že ste zodpovední a tešíme sa na nezabudnuteľné leto spolu s Vami!

Archív podujatia