späť na zoznam
KULTÚRNE LETO v radnici

1. 7. 2020

STR

KULTÚRNE LETO v radnici

Miesto:Nádvorie historickej radnice

Kultúrne leto

 júl 2020

Pripravili sme pre vás prehľad kultúrnych podujatí, ktorými si môžete spríjemniť letné mesiace v našom meste. Niektoré sú z dielne Kultúrneho centra, iné pripravili miestne združenia a spolky. Centrom diania bude tento rok nádvorie historickej radnice (Štúrova ul. 54) V rámci programu „Domáci zber“ Vám postupne predstavíme to najlepšie z domácej hudobnej scény. Prvý letný mesiac nám spríjemní aj DH Grinavanka, zoskupenie Sitra Achra a posledný júlový deň privítame v Modre aj vynikajúcu kapelu Le Payaco. Tešiť sa môžete aj na nezameniteľné Túlavé divadlo s predstavením Don Quijote.
Veríme, že si Kultúrne leto – Leto v radnici 2020 zamilujete.

3. 7., 18.00 h: DH Grianavanka
Je to až neuveriteľné, ale dychová hudba Grinavanka nepretržite funguje už 95 rokov. Jej vznik sa oficiálne datuje od roku 1921, odkedy aktívne pôsobí v meste Pezinok. Od roku 2012 je umelecký vedúcim a kapelníkom Peter Feder, ktorý s Grinavankou nacvičil nový náročnejší repertoár, čím kapela získala väčšiu popularitu nielen doma ale aj v zahraničí.
miesto: nádvorie historickej radnice, Štúrova 54, Modra
organizátor: KC Modra

7. 7., 20.00 h: Domáci zber vol.1 / Jano PONKA Duban a priatelia
Čo sa na domácej hudobnej scéne za posledné roky urodilo? Prinášame vám výber z toho najlepšieho v podaní modranských kapiel, alebo kapiel z blízkeho okolia. Každý utorok počas mesiacov júl-august na nádvorí hist. radnice.
Gitarista, spevák, skladateľ z Modry – Jano „Ponka“ Duban pôsobil ako leader v skupine Stará jedáleň. Stvárnil aj hlavnú postavu vo filme Juraja Bindzára - Okresné blues. Je autorom hudby na poéziu Charlesa Baudelairea, Langstona Hughesa, Charlesa Bukovského a ďalších.
miesto: nádvorie historickej radnice, Štúrova 54, Modra
organizátor: KC Modra 

10. 7.,  20.00 h: SITRA ACHRA, koncert
Skupina Sitra Achra vznikla v Bratislave na jar roku 2006. Erich „Boboš“ Procházka oslovil dlhoročných spoluhráčov Igora „Ajdži“ Saba a Pištu Lengyela a vzniklo základné trio skupiny. Repertoár tvorili bluesové „štandardy“ ktoré ale veľmi rýchlo zmenili pôvodnú podobu a tiež za pomoci Oskara Rózsu vznikali moderné, niekedy až bizarné verzie starých šlágrov. Zostava sa rozšírila o basgitaristu Martina Gašpara a klávesáka Martina Wittgrubera, čím sa vlastne skompletizovala kapela ktorá hrala aj s Janou Kirschner a mnohými ďalšími. Kapela pripravuje aj nové CD a snáď zopár skladieb ponúkne aj modranskému publiku.
miesto: nádvorie historickej radnice, Štúrova 54, Modra
organizátor: KC Modra

11. 7., 13.00 – 22.00 h: VITIS AUREA  2020
Jubilejný 20. ročník prestížnej výstavy s bohatým kultúrnym programom
miesto konania: nádvorie historickej radnice, Štúrova 54, Modra
organizátor: Spolok Vincúr, KC Modra, Mesto Modra, 
www.vincur.sk 

14.7., 20.00 h: Domáci zber  vol.2 / BRAJGEL
„Poézia je, keď emócia našla svoju myšlienku a myšlienka našla slová.“ V tejto definícii poézie od básnika Roberta Frosta nachádza Brajgel analógiu k charakteristike svojej hudobnej tvorby. Je to kapela s poéziou v mozgu. Brajgel je rezidentom v Pezinku a Modre, kde sa okrem pravidelného koncertovania, všetci členovia aktívne podieľajú na organizovaní občianskeho a kultúrneho života. V marci 2017 vydala kapela debutový eponymný album Brajgel. Takisto chystajú niečo nové... nechajme sa prekvapiť.
miesto: nádvorie historickej radnice, Štúrova 54, Modra
organizátor: KC Modra

 17. – 19. 7.: Huncokárske hody
Tretí júlový víkend si v miestnej časti Modra - Piesok pripomenieme históriu Huncokárov – horských ľudí, ktorí žili v tamojších lesoch od polovice 18. storočia.
miesto: areál Penziónu Huncokár v Modre – Piesku, lúka pri mestskej vile, priestory OZ Potomkovia Huncokárov
organizátori: O.Z. Huncokári na Piesku, Mesto Modra

18. 7., 21.00 h: DON QUIJOTE / divadlo
Slávny príbeh španielskeho spisovateľa MiguelaCervantesa o rytierovi smutnej postavy a jeho vernom sluhovi vám predstaví kabaretná, nemenej slávna a nemenej smutná dvojica –Jakub Nvota a Kamil Žiška. Tí, čo ste túto geniálnu knihu a literárnu perlu o potulnom rytierstve nedočítali, a to sme skoro všetci, ste vítaní. Inscenácia je uvádzaná s rekvizitami a spevmi, avšak bez španielskych titulkov.
miesto: nádvorie historickej radnice, Štúrova 54, Modra
organizátor: KC Modra
vstupné: 7€ (pred predstavením)

19. 7., 19.00 h: Gitarový koncert
Letný večerný koncert klasickej gitary. V programe sa tento rok predstaví Karol Samuelčík (klasická gitara /SK), Cracow Guitar Quartet (PL)
miesto: Nemecký evanjelický kostol
organizátor: KC Modra, ECAV Modra  

21. 7., 20.00 h: Domáci zber vol. 3/ HEADMOVERS
Nadžánrový neo-soul hudobný projekt, ktorý v sebe spája prvky žánrov jazz, funk, r´n´b a soul. Repertoár projektu pozostáva z originálnej tvorby, známych jazzových štandardov, či populárnych skladieb súčasnosti ladených do neo-soulového šatu. Hudobný projekt vznikol v roku 2014 spojením mladých, talentovaných, ambicióznych hudobníkov, ktorí si kladú za cieľ svojich poslucháčov svojou hudbou predovšetkým uvoľniť.
miesto: nádvorie historickej radnice, Štúrova 54, Modra
organizátor: KC Modra

24. – 26. 7.: Zvuk for modra / festival
Medzinárodný hudobný jazz - fusion festival prinesie do nášho mesta svieže, hravé a súčasné zvuky jazzu a ďalších hudobných žánrov.
miesto: Nemecký evanjelický kostol, Nádvorie hist. radnice, Cuvée Modra
organizátor: OZ Spectaculum
www.zvukformodra.sk

25. 7., 13.00 – 22.00 h: Deň modranských pivníc 2020
41 vinárstiev, 500 vín na ochutnanie, kamenné pivnice, historické vinohradnícke domy,
pozoruhodné vinohradnícke dvory, regionálna gastronómia, toto všetko vám ponúka
putovanie po modranských pivniciach 2020.
organizátor: OZ Víno z Modry
www.modranskepivnice.sk

25. 7., 19.00 h: Organový festival v Modre 2020
VII. ročník medzinárodného festivalu
miesto: Evanjelický kostol Modra-Kráľová
organizátori: Bachova spoločnosť na Slovensku, Mesto Modra

28. 7., 20:00 h: Domáci zber vol. 4 / Pii Jem a Orchester Worchester
Moja mama sa má fasa, Ťuťurap, Chipsy Dajsi, Batman, Maratón Párty, Železný muž a desiatky ďalších megahitov vrátane coververzií ešte väčších megahitov iných kapiel zaznejú opäť aj v Modre. Uvidíme čím nás Pii Jem a ich priatelia prekvapia tentoraz. Po ich doznení privítame ešte u nás kapelu zo Svätého Jura. Orchester Worchester  je vlastne sedem tvárí, hlasov, veľa nástrojov a kopa rečí. Ich repertoár sa nesie od undergroundu z táborských katakomb po funkypunk svätojurských viníc. 
miesto: nádvorie historickej radnice, Štúrova 54, Modra
organizátor: KC Modra

31.7. 21.00 h: LE PAYACO / koncert
Kapelu založili v roku 1996 štyria kamaráti a spolužiaci. V Bratislave sa rýchlo stali jednou z najvyhľadávanejších kapiel a postupne aj pravidelnými účinkujúcimi a headlinermi na najväčších slovenských festivaloch. Vydali šesť albumov a niekoľko veľmi úspešných singlov. Pesničky ako Sadni si mi na kolená, Ochorel som smútkom belasým, alebo Dobrý večer priatelia doslova zľudoveli. Prednedávnom vyšiel kapele šiesty, veľmi vydarený album Pohybliví v nehybnom. Zahrajú aj z neho a sľubujú parádny hudobný zážitok!
miesto: nádvorie historickej radnice, Štúrova 54, Modra 
organizátor: KC Modra
vstupné: 10€ (pred koncertom)

Zmena programu vyhradená! Všetky aktuálne informácie na www.kcmodra.sk, alebo na FB.

V súvislosti s opatreniami kvôli šíreniu pandémie koronavírusu je kapacita podujatí Kultúrneho leta – Leta v radnici 2020 obmedzená. Prosíme dodržujte všetky platné hygienické nariadenia a usmernenia organizátorov www.korona.gov.sk

Ďakujeme, že ste zodpovední a tešíme sa na nezabudnuteľné leto spolu s Vami!

Archív podujatia