späť na zoznam
Medzinárodný gitarový festival v Modre

16. 7. 2022

SOB

Medzinárodný gitarový festival v Modre

Miesto:Nemecký evanjelický kostol

Čas:19:00

Srdečne pozývame na koncerty Medzinárodného gitarového festivalu do Modry, na vynikajúce kultúrne, umelecké podujatie, kde sa hudba zo svetových koncertných siení prenesie počas MGF 2022 do priestorov očarujúcej modranskej architektúry Nemeckého evanjelického kostola.

      V dňoch 16.- 17. 7. 2022 opäť zaznejú gitarové struny v našom meste. Sme radi, že tento rok počas Kultúrneho leta v Modre to budú dva dni skvelej hudby. Právom meníme názov Letného gitarového koncertu z predchádzajúcich dvoch rokov na Medzinárodný gitarový festival. 
     Prvý deň festivalu 16.7.2022 vystúpi na koncerte absolútna gitarová jednotka vo svete klasickej gitarovej hudby. Mladý francúzsky gitarista Gabriel Bianco. Vynikajúci, klasický gitarista, veľký virtuóz gitarového umenia, oceňovaný na medzinárodných gitarových súťažiach, uznávaný pedagóg Konzervatória v Amsterdame. Svojim umením uchvátil publikum na celom svete, tentokrát zahrá svoj koncert pre modranské obecenstvo. 
     Druhý festivalový večer nás čaká zaujímavý hudobný projekt pod názvom „Nedokončené dielo Harveyho Hopa“. Harvey Hope bol významný anglický lutnista, gitarista, skladateľ. Koncert nám pripomenie dielo tohto umelca, ktorý ponechal po sebe bohatú tvorbu pre klasickú gitaru. Harvy Hope nestihol uviesť svoje skladby. Zásluhou manželky umelca dielo Harveyho Hopa má ďalšie pokračovanie. Jeho nájdené skladby zaznejú ako slovenská premiéra práve na festivale v Modre - gitarový koncert pre gitaru a komorný orchester a iné skladby, sa rozhodli uviesť na koncerte renomovaní poľskí umelci.
V nedeľu na koncerte vystúpia sólista, mladý, známy, poľský klasický gitarista Jakub Kosciuszko a Radomský komorný orchester pod dirigentským vedením poľského dirigenta maestra Szymona Morusa .

Koncert zahrajú uznávaní interpreti, ktorí sa venujú hudbe z rôznych štýlových období a taktiež súčasnej avantgardnej hudbe 21.storočia.  
Katarína Wieczoreková /Bibzová/, dramaturgička MGF v Modre
spoluorganizátori: KC Modra / ECAV Modra / Poľský inštitút Bratislava / Fundacja Kultura dla Tolerancji

Archív podujatia