späť na zoznam
Pocíť rómsku hudbu

28. 10. 2019

PON

Pocíť rómsku hudbu

Miesto:Kultúrny dom Modra

Čas:19:00

PREDSTAVENIE JE ZRUŠENÉ 
Z dôvodu nízkeho záujmu o lístky sme museli predstavenie zrušiť. Ďakujeme za pochopenie. 

Projekt multižánrového hudobníka a speváka Marca Pilla a skupiny Jána Berkyho Mrenicu ml., prináša obrovskú energiu a vášeň do hudby, ktorá nesie vplyvy rómskej hudby celého sveta. Marco Pillo ako aj Ján Berky Mrenica majú široký diapazón hudobných štýlov a preto je ich hudba a hudba muzikantov zoskupených okolo nich zaujímavá a atraktívna. V interpretáciách však neostávajú len pri Gypsy jazze, ale spájajú rôzne štýly rómskej hudby z celého sveta a tak projekt získava na hudobnej farebnosti a dynamike.Koncert ponúka výnimočných, renomovaných muzikantov, zaangažovaných aj autorsky do projektu. Program je nabitý emóciami, virtuozitou, ktorú v sebe obnáša rómske hudobné dedičstvo.
 
Hudobné obsadenie:
Marco Pillo – gitara, cimbal, spev
Ján Berky Mrenica ml. – husle
Michal Bugala - gitara
Janczi Rigo – kontrabas
Exkluzívny hosť: vyhľadávaný český, svetovo uznávaný hudobník, multi-inštrumentalista a skladateľ Jiří Stivín
 
Skladateľ, aranžér, cimbalista, spevák a gitarista Marco Pillo už ako trinásťročný pôsobil v komornom orchestri A. Móžiho, s ktorým koncertoval po Európe. V Španielsku študoval hru na gitare a prenikal do krás španielskeho flamenca. Marco Pillo má široký diapazón hudobných štýlov a preto je jeho hudba a hudba muzikantov zoskupených okolo neho zaujímavá a atraktívna.
 
Ďalšou virtuóznou muzikantskou osobnosťou v kapele je Ján Berky Mrenica ml.
Po absolvovaní odboru husle na bratislavskom konzervatóriu pôsobil v SĽUK-u. Známym sa stal predovšetkým účinkovaním v orchestri Diabolské husle, ktorý zakladal jeho otec, legendárny husľový virtuóz Ján Berky-Mrenica st. Vedenie orchestra prevzal v roku 1997 a doteraz je hlavným tvorcom repertoáru tohto telesa. Je držiteľom viacerých ocenení Slovenskej hudobnej akadémie Grammy: Interpret roka, Album roku, Najlepší orchester.
 
Exkluzívnym hosťom koncertu je vyhľadávaný český, svetovo uznávaný hudobník, multi-inštrumentalista a skladateľ Jiří Stivín.
Jiří Stivín má neobyčajne široké hudobné cítenie a zameranie, predovšetkým však je to jazz, folk, ale aj klasická hudba a rock. V rokoch 1961-1962 bol jedným z priekopníkov česko–slovenskej beatovej hudby ako člen pražskej skupiny Sputnici. Spolu s Martinom Kratochvílom, spoluzakladateľ legendárneho džez–rockového zoskupenia Jazz Q. Hral s poprednými domácimi (Radim Hladík, Rudolf Dašek, Michael Kocáb, Alan Vitouš, Vladimír Merta, Iva Bittová), ale aj svetovými hudobnými osobnosťami. Jeho dvojalbum Výlety bol v 80.rokoch zaradený medzi najpozoruhodnejšie európske jazzové projekty. Je nositeľom Štátneho vyznamenania ČR Za zásluhy o štát v oblasti kultúry a umenia.

Vstupenky v predpredaji v KC Modra (každý pracovný deň od 09:00 - 16:00) alebo v sieti tootoot