späť na zoznam
Deň otvorených ateliérov

23. 9. 2023

SOB

Deň otvorených ateliérov

Miesto:Modra, Bratislavský kraj

Čas:10:00 - 21:00

Srdečne Vás pozývame vychutnať si momenty dotyku s krásou a nahliadnuť do ateliérov umelcov Bratislavského samosprávneho kraja počas Dňa otvorených ateliérov® – 23. 9. 2023

Modra, Budmerice, Šenkvice, Viničné, Pezinok, Limbach, Svätý Jur, Bratislava, Rovinka, Stupava, Malacky, Kuchyňa, Rohožník 

V sobotu 23. 9. 2023 od 10.00 do 21.00 VIAC AKO PÄŤDESIAT VÝTVARNÍKOV z TRIDSIATICH ÔSMICH ATELIÉROV, PÄŤ TVORIVÝCH DIELNÍ a DVANÁSŤ VÝSTAV v rámci Bratislavského kraja sprístupní svoje tvorivé priestory v Modre, Budmericiach, Šenkviciach, Viničnom, Pezinku, Limbachu, Svätom Jure, Bratislave, Rovinke, Stupave, v Malackách, v Kuchyni a v Rohožníku.

Deň otvorených ateliérov je jedinečnou príležitosťou pre milovníkov umenia, amatérskych tvorcov, ale aj zvedavcov spoznať svet, v ktorom tak amatérski ako i profesionálni výtvarníci tvoria, kde vdychujú, prostredníctvom svojho talentu a z hĺbky svojho ducha, krásu matérii a tá sa potom vyníma v galériách, v interiéroch, či v exteriéroch, alebo priamo u Vás doma. Je to šanca pre Vás na krátky rozhovor s Vašimi obľúbenými autormi, výmenu názorov a vzájomnú inšpiráciu.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

 • Pýtate sa ako na to?
  Veríme, že septembrové počasie bude naďalej príjemné a teplé a Vy si budete môcť bez obáv vopred naplánovať prehliadku ateliérov a výtvarných dielní autorov s pôsobiskom v Bratislavskom samosprávnom kraji, stačí si zapamätať termín – sobotu 23. 9. 2023.

 • Kde nájdete otvorené ateliéry?
  Indície vedúce do ateliérov jednotlivých autorov, ich adresy a GPS, nájdete v elektronickej forme na webovej stránke Malokarpatského osvetového strediska v Modre, tu bude zverejnená elektronická mapka (aj vo formáte A4 na stiahnutie a tlač) so zoznamom jednotlivých umelcov a vyznačenými miestami ich pôsobiska:
  kliknite sem pre – ONLINE MAPY ATELIÉROV, WORKSHOPOV, VÝSTAV na stiahnutie

  Tlačené skladacie mapy nájdete začiatkom septembra na pultoch týchto inštitúcií:
  Mestské informačné centrum Pezinok, M. R. Štefánika 1, Stará radnica
  Mlsná Emma – čokoládovňa & artshop, M.R. Štefánika 2, 902 01 Pezinok
  Infocentrum Svätý Jur, turistické informácie a umelecká galéria, Prostredná 64
  Turisticko-informačné centrum Modra, Štúrova 59
  Turistické informačné centrum Bratislava, Klobučnícka 2
  Mestské kultúrne stredisko Senec, Námestie 1. Mája 2, 90301 Senec
  Mestské kultúrne a informačné centrum Stupava, Agátová 9
  Turisticko-informačná kancelária, Záhorácka 1919, 901 01 Malacky

 • Filmový seriál z Dňa otvorených ateliérov môžete sledovať na:
  https://www.youtube.com/playlist?list=PLnBsgK7OlG9lZfQQmta-2OjyQf6jk1ycR

www.vimeo.com/moskamodra

www.facebook.com/Moska.sk

 • Deň otvorených ateliérov 23. 09. 2023
  Spoločne s Vašou rodinou, alebo s priateľmi preskúmajte mapu DOA a rozhodnite sa pre miesta, ktoré Vás najviac lákajú. Možno si v toto sobotňajšie ráno trochu privstaňte, už len preto, aby Vaša cesta po ateliéroch bola čo najpestrejšia a zastihli ste od 10. do 21. hodiny čo najviac umelcov. Ateliéry na danej adrese budú označené maliarskym stojanom s informačnou tabuľou a maliarskou paletou s číslom ateliéru. Už v prvom ateliéri, do ktorého zavítate, si môžete vyzdvihnúť tlačenú mapu s adresami ateliérov zúčastnených výtvarníkov.
  Prajeme Vám šťastnú cestu a veľa zážitkov

  Hlavní partneri podujatia:
  Deň otvorených ateliérov sa organizuje v rámci projektu „Kultúrno-kreatívne oživenie tradícií“ (Heritage SK-AT), ktorý je spolufinancovaný z prostriedkov Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Programu spolupráce Interreg V-A Slovenská republika – Rakúsko.
  Fond na podporu umenia – Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

 • Organizátor podujatia: Malokarpatské osvetové stredisko v Modre je príspevkovou organizáciou s právnou subjektivitou, ktorého zriaďovateľom je od 1.4.2002 Bratislavský samosprávny kraj. Svojím poslaním, ktorého cieľom je rozvoj miestnej a regionálnej kultúry, je jediným zariadením v Bratislavskom kraji.

 • Partneri podujatia: Národné osvetové centrum, in.ba, Kultur Niederősterreich, Kulturvernetzung Niederősterreich