späť na zoznam
Amadeus - pocit z príbehu génia

7. 4. 2024

NED

Amadeus - pocit z príbehu génia

Miesto:Kultúrne centrum Modra, Sokolská 8

Čas:19:00

Cena:29-36 €

kúpiť lístky

Svetoznáme, no predsa naše Slovenské divadlo tanca, ktorému tlieskali diváci po celom svete, uvedie po dlhých desiatich rokoch slávnostnú premiéru svojho úplne nového baletu AMADEUS  inšpirovaného príbehom geniálneho hudobného skladateľa Wolfganga Amadea Mozarta. AMADEUS  sa predstaví divákom v Modre v nedeľu 7. apríla.

Fantastické výkony tanečníkov a úchvatné Mozartove skladby obohatia aj originálne kostýmy z dielne mladého avantgardného návrhára Lukáša Krnáča považovaného za jedného z najväčších talentov súčasnej módnej scény na Slovensku.  

"Tak ako sám Mozart bol velikánom, tak aj AMADEUS  je veľkolepým predstavením, v ktorom sa krása tanečného pohybu v podobe moderného baletu prepája s nádhernými tónmi klasickej hudby. Je to môj, je to náš pohľad na život a dielo génia," hovorí o novej baletnej inscenácii Ján Ďurovčík.

Ide o Mozartov príbeh života, ktorý chvíľkami až desivo presahuje do súčasnosti. Podobnosť s ľuďmi, ktorí predbehli dobu, čím vytŕčajú z davu alebo ich genialita je taká veľká, že v podstate uráža priemerných. Nechajte sa unášať na vlnách tohto príbehu spolu s rôznymi výrazovými prostriedkami, vďaka ktorým sa tanečné divadlo nesnaží priniesť len abstraktný tanec pre kritikov, ale túži vypovedať príbehy, ktorým budete rozumieť, ktoré vás rozosmejú aj rozplačú.

AMADEUS - pocit z príbehu génia
7.4.2024 o 19:00 hod.
KULTÚRNE CENTRUM MODRA
Vstupenky v sieti Ticketportal, Predpredaj.sk  a v kancelárii KC Modra. 

Generálny partner: FINES - slovenský výrobca nábytku
Partner: RDS Art Group
Mediálni partneri: TA3, Rádio Expres