späť na zoznam
Tanečný dom Modra

27. 5. 2017

SOB

Tanečný dom Modra

Miesto:Kultúrny dom Modra

Čas:19:00 h

Májový TANEČNÝ DOM Modra 
sobota 27. máj 2017 o 19:00 h

Trasená, mazurka a neboráčka sú pestré názvy ďalších troch regionálnych tancov, ktoré sa môžete naučiť na Tanečnom dome v Modre v sobotu 27. mája 2017

V prvej časti večera sa spolu s lektorkami Aďou Mudrochovou a Máriou Miklovičovou naučíme kroky tanca, melódiu a slová piesní. Popri tancovaní sa dozviete niečo z histórie týchto tancov i krojov z Malokarpatského regiónu. V druhej časti večera si môžete do sýtosti zakrepčiť a zabaviť sa. 

Do tanca i do spevu opäť zahrá skvelá muzika zo Šenkvíc. O zvlaženie smädných krkov sa postará Bistro Kinečko. 

o Tanečnom dome...

Modranský folklórny súbor Magdalénka v spolupráci s KC Modra prichádza s ponukou štyroch tematických tanečných domov, na ktorých sa môžete naučiť ľudové tance i piesne z nášho regiónu a do sýtosti si ich zatancovať.  TANEČNÝ DOM je neformálna výuka tancov a voľná tancovačka na ľudovú nôtu pre každého, kto má chuť si zatancovať a zabaviť sa. Je to spôsob ako sprístupniť ľudový tanec úplne každému. Účasť nevyžaduje žiadnu predchádzajúcu znalosť či skúsenosť s tancom.

Pre koho je tanečný dom určený: 
Tanečný dom je priestor pre každého dospeláka, ktorý má chuť si zatancovať. Účasť nevyžaduje žiadnu predchádzajúcu znalosť či skúsenosť s tancom. Prísť môžete sami, s partnerom alebo ako skupina kamarátov / rodina. Výučba tancov prebieha veľmi neformálne. Oblečenie - dámam odporúčame "točivé" sukne a pohodlné tanečné topánky, pánom pohodlné oblečenie, košeľu a pohodlnú tanečnú obuv. Ak máte doma kroj, príďte ho vyvetrať.  

Vstupné je 5 € na osobu / zakúpiť sa dá priamo pred podujatím v KD.  

Ak máte akékoľvek otázky, zavolajte alebo napíšte nám. Juch!

organizátori:
DFS Magdalénka
Kultúrne centrum Modra