späť na zoznam
Fašiangy v Modre

10. 2. 2018

SOB

Fašiangy v Modre

Miesto:priestranstvo pred Kultúrnym domom Modra

Čas:09:00

V sobotu 10. februára 2018 sa bude konať už 14. ročník obľúbenej súťaže vo varení najchutnejšej kapustovej polievky, ktorá je v Modre súčasťou oslavy Fašiangov. Zapojiť sa môže každá rodina, organizácia či kolektív, ktorý ma chuť predviesť svoje kulinárske zručnosti. 

Príďte s nami veselo stráviť koniec fašiangového obdobia, zapojením sa do súťaže nám pomôžete dotvoriť voňavú a veselú atmosféru podujatia. Súťažným družstvám organizátor zabezpečí stánok, drevo a zaujímavé ceny. Ak máte záujem sa do súťaže zapojiť, zavolajte nám (033 647 21 12) alebo si stiahnite prihlášku. Podujatie sa koná pred Kultúrnym domom v Modre (Sokolská ul. 8) a jeho súčasťou je ochutnávka vín spolku Vincúr a kultúrny program. 

Už sa fašang kráti, už sa nenavráti...
Fašiangové zvyky na Slovensku tvoria pestrú paletu najrozličnejších zábavne ladených obradov, sprievodov a stretnutí miestneho spoločenstva. V Modre už tradične oslávime fašiangy obľúbenou súťažou vo varení kapustovej polievky, dobrým jedlom, vínom a muzikou. 

Prihlásené súťažné tímy začínajú variť o 9.00 hod. Použité suroviny, vône, vizáž a chute navarených kapustníc budú hodnotiť porotcovia aj návštevníci. Koštovanie polievok začína o 12.00 hodine (ochutnávať môže každý, kto si zakúpi misku, lyžicu a hodnotiacu vstupenku v hodnote 2,5 €). Oslavovať budeme spevom, tancom, dobrým jedlom a všeličím iným. Modranský spolok vinárov a vinohradníkov Vincúr ponúkne fašiangovú ochutnávku vín, modranské gazdinky napečú sladké šišky a mäsiar ponúkne zakáľačkové špeciality. Spolu s miestnymi folklórnymi a ochotníckymi súbormi pripravujeme fašiangový sprievod maškár, ktorý v mestách v minulosti spestroval toto veselé obdobie roka.

Program:
Modranská kapustnica
súťaž vo varení kapustovej polievky
9.00       začiatok varenia
12.00     ochutnávanie
14.30     vyhodnotenie súťaže odbornou porotou

Sprievodný program: 
10.30 – 11.30   fašiangový sprievod maškár a predstavenie maškár
10.00 – 15.00   ochutnávka vín Spolku Vincúr
11.30 – 12.30   do tanca zahrajú FidliCanti - ľudová muzička z Horných Orešán
13:00 – 14:00   mužský spevácky zbor ZÁRUBY

Programom sprevádza: Jozef Šimeček

Archív podujatia