späť na zoznam
DROBCI

21. 3. 2018

STR

DROBCI

Miesto:Mestská knižnica v Modre

Čas:17:00

Beseda s autormi Vandou Raýmanovu a Jurajom Raýmanom o tom ako vzniká kniha a ako sa vyrába animovaná rozprávka.

Dvaja malí bratia Ben a Tom sa vďaka svojím nápadom dostávajú do najrôznejších situácii a zažívajú spolu všelijaké zábavné dobrodružstvá. V spoločných hrách spoznávajú nielen svet, ktorý ich obklopuje, ale aj samých seba. Nacvičujú predstavenie, učia sa plávať, pokúšajú sa piecť, vyberú sa na výlet, odhaľujú zločin... Knižka a animovaná rozprávka určená všetkým deťom, ktoré majú radi dobrodružné príbehy plné kamarátstva.
Porozprávame sa nielen o knižke, ale aj o tvorbe Večerníčka a možno si jeden pozrieme aj v PREDpremiére!
Podujatie je určené pre deti od 3 do 8 rokov.

miesto: Mestská knižnica v Modre, detská čitáreň, 1. poschodie
organizátor: KC Modra - Mestská knižnica v Modre
Vstup voľný.

Podujatie z verejných zdrojov finančne podporil Fond na podporu umenia!

Vanda Raýmanová vyštudovala animovanú tvorbu na FTF VŠMU v Bratislave, kde v súčasnosti pôsobí v Ateliéri animácie. Venuje sa scenáristike, ilustrácii a animácii. Jej oceňovaný krátky film Kto je tam? (2010) uspel aj v medzinárodnej kinodistribúcii, na prestížnych medzinárodných festivalov a získal mnohé ocenenia. V roku 2012 bol ako vôbec prvý zo slovenských animovaných filmov vybraný do filmovej distribúcie vo Francúzsku. Je spoluautorkou (s manželom Jurajom Raýmanom) a ilustrátorkou knihy pre deti Vianočka Udatný, medveď Mňau, drak Čau a originál princezná Fujara Lopúchová. Zároveň pracuje na príprave animovaného filmu Bob a Mia a na vývoji animovaného seriálu s pracovným názvom Pavúky z rohu. Okrem toho svoje vedomosti a skúsenosti odovzdáva budúcim kolegom na Katedre animovaného filmu Filmovej a televíznej fakulty VŠMU.

Juraj Raýman vyštudoval v rokoch odbor dramaturgia a scenáristika na Filmovej a televíznej fakulte Vysokej školy múzických umení v Bratislave. Prvé básne a poviedky uverejnil v roku 1989 v literárnom mesačníku Dotyky a na začiatku 90. rokov 20. storočia bol jedným z jeho kľúčových autorov. Ďalšie prózy publikoval aj v časopisoch Romboid, Fragment a Slovenské pohľady. V súčasnosti pracuje ako reklamný textár a rozhlasový a televízny scenárista.