späť na zoznam
Cross-Country Skiing

17. 10. 2017

UTO

Cross-Country Skiing

Miesto:Kino Mier Modra

Čas:19:00 h

Pozývame Vás na výpravu do sveta zvukov.. 
 
Ste otvorený novým hudobným zážitkom a zaujímavej hudbe? Príďte si vypočuť autorský projekt modranského hudobníka a klarinetistu Braňa Dugoviča s názvom 1 + 2 CROSS-COUNTRY SKIING
, ktorý vytvoril a odohrá spoločne so známym britským producentom Eddie Stevensom (klávesové nástroje, elektronika) a hudobníkom a experimentálnym skladateľom Danielom Matejom (gramofón, elektronika). Trojica autorov pripravuje vydanie rovnomenného CD a sériu jesenných koncertov. Jeden z nich sa uskutoční v utorok 17. októbra v priestoroch Kina Mier Modra.

Dugovič, ktorého ťažiskom je hra na klarinet a basklarinet, bol v posledných rokoch súčasťou viacerých oceňovaných či v zahraničných vydavateľstvách vydaných projektov, ako napríklad CD Cluster Ensemble: Cluster Ensemble plays Philip Glass, CD VENI Academy: Rolling Tones – In Zarter Bewegung, CD Roman Berger: Pathétique i slovenskému publiku dobre známej Moruše Bielej a Moruše čiernej od Jany Kirschner či populárnych Uspávaniek. Jeho najnovší projekt, CD Cross Country Skiing, ktorému bude predchádzať menšie turné po slovenských mestách s názvom 1+2, bude experimentálnou zmesou naprieč hudobnými žánrami od klasiky 20. storočia cez improvizáciu až k elektronike. Tím skvelých hudobníkov - Dugovič, Matej, Stevens vás pozýva na objavnú výpravu do tajomných vôd hudobného sveta.  

Koncert sa koná 17. 10. 2017 o 19:00 h
Vstupné: 6 €  predpredaj/ vstupenky sa kupujú v kancelárii KC, Sokolká 8, Modra (Kultúrny dom)
8 € / na mieste pred koncertom 
miesto konania: Kino Mier, Kalinčiakova 4, Modra (kinosála)

Braňo Dugovič a KC Modra