späť na zoznam
BLUES & FOLK FESTIVAL KRÁĽOVÁ 2018

20. 4. 2018

PIA

BLUES & FOLK FESTIVAL KRÁĽOVÁ 2018

Miesto:Kultúrny dom Modra - Kráľová

Čas:17:00

Zámerom projektu je každoročne ponúknuť verejnosti kvalitné umenie v kontraste s komerčnou produkciou, priniesť miestnej komunite nedostupných, resp. málo dostupných interpretov a poskytnúť priestor interpretom menšinových umeleckých žánrov. Inovatívny širokospektrálny záber festivalu je určený návštevníkom, ktorí neobľubujú masový konzum a opozerané a opočúvané klišé. Tento ročník poctia svojou návštevou legendy československej hudobnej scény Vladimír Merta a huslista Jan Hrubý s kapelou, Juraj Dura Turtev a Erich „Boboš“ Procházka duo a Ján Ponka Duban.

Nemenej dôležitým posolstvom podujatia je potreba odstraňovania bariér medzi intaktnou populáciou a zdravotne znevýhodnenými či potreba upozorňovania na devastáciu životného prostredia. A tak program podujatia obohatia v tomto roku aj sprievodné akcie – premietanie filmu s environmentálnou tematikou a prezentácia výrobkov klientov DSS a ZPB MEREMA (keramika, maľba, drotárstvo, ručne vyrobené mydlá a sušené bylinky).

Významnou nadstavbou a filozofiou tohto projektu je zhromaždiť finančné prostriedky a poskytnúť ich hendikepovaným spoluobčanom prostredníctvom Nadácie pre človeka v núdzi a prevenciu kriminality. Festival je totiž organizovaný na princípe dobrovoľníctva (všetci členovia organizačného výboru sú dobrovoľníkmi) s cieľom oživiť a spestriť kultúrny a spoločenský život v našom meste.

A na záver to najdôležitejšie: BLUES FOLK FESTIVAL KRÁĽOVÁ 2018 sa bude konať
20. apríla o 17:00  v Kultúrnom dome v Modre-Kráľovej.
Srdečne Vás všetkých pozývame.

Vstupenky bude možné zakúpiť v predpredaji v Musique Club Galerie na Štúrovej ulici 61 v Modre od 1.4.2018
alebo priamo pred koncertom. Cena vstupenky je 10€